Jamna: Piosenka turystyczna z brazylijskim akcentem na Festiwalu Pod Słońce

 

Weekend za nami, ale można planować już najbliższy. Urokliwy Wieprzek, brazylijska niespodzianka i turystyczne śpiewanie. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na miłośników piosenki turystycznej i wędrówek podczas festiwalu Pod Słońce na Jamnej.

Będzie mnóstwo koncertów przy ognisku. – Warto się wybrać z miasta, gwarantowane nie tylko piękne widoki –  mówi Adam Gancarek, organizator Festiwalu Piosenki Turystycznej – Pod Słońce. – To przede wszystkim spotkanie fantastycznych ludzi, którzy chcą odetchnąć od zgiełku, a jednocześnie podzielić się swoimi wędrówkami, przygodami. Będzie można się zanurzyć w treściach lirycznych, tęsknotach, w tym, co jest dla nas ważne – śpiewanki, literowanie przy ognisku do białego rana – dodaje.

W sobotę będą jarmark, warsztaty z rękodzieła, a koło południa rajd. Da sobie radę nawet typowy mieszczuch. –  Chcemy pokazywać piękno Pogórza. W tym roku chcieliśmy odświeżyć szlak czerwony. Rajd będzie się odbywał w kierunku Wieprzka, później Jastrzębia – tam kościółek, następnie pójdziemy do Grociarni, a potem wrócimy lasem do Jamnej – dodaje Adam Gancarek.

Będą też warsztaty decoupage i niespodzianka prosto z Brazylii. – Można się nauczyć wspaniałych technik dekorowania drewna, szkła, kamieni, porcelany. Niespodzianką będzie prezentacja brazylijskiego instrumentu – kawałeczek patyka ze struną, pudłem rezonansowym jest tykwa, uderza się kijkiem – zachęca organizator festiwalu.

VIII już Festiwalu Piosenki Turystycznej – Pod Słońce – odbędzie się 19 i 20 maja w Chatce Włóczykija na Jamnej. W piątek o 20.00 zagrają Rado Barłowski, Pod Fryzjerką, Andrzej Brzozowski i Mimo Wszystko. W sobotę koncerty rozpoczną się godzinę wcześniej. Będą Małgorzata Lipińska, Tomek Jarmużewski, Łukasz Nowak, Tomek Olesiński oraz Fart.

Posłuchaj Adama Gancarka:

 

Jadwiga Kozioł