Nowy Sącz: Pokażą innym, jak przydają się krótkofalówki

Krótkofalowcy chcą zarazić innych swoją pasją. Miłośnicy komunikowania się przy pomocy krótkofalówki czy CB radia wychodzą z cienia i organizują imprezę plenerową. W niedzielę na placu przy sądeckim zamku pokażą, co może zdziałać krótkofalówka.

Od samego rana planujemy postawić się z masztami, antenamibędzie to dosyć spektakularny widok. Pokażemy jak można przeprowadzić łączność, jak się to odbywa na różnych pasmach – tłumaczył Marcin Kowalik, krótkofalarz SQ9OKT.W planach są też pewne niespodzianki. – Mamy nadzieję, że uda się nam zrealizować nasz plan. Chcemy wypuścić taki mini balon z nadajnikiem telemetrycznym. Będziemy mogli na bieżąco odsłuchiwać na jakiej jest wysokości. Ten balon może dolecieć nawet na środek Polski i tam będą odczytywać go krótkofalowcy z całego kraju – dodaje Marcin Kowalik.

Jeden z uczestników wydarzenia, Robert Uchman, na co dzień korzysta z CB radia. Chce zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z tego środka komunikacji. Może być on szczególnie pomocny kierowcom. – W każdej chwili możemy wezwać pomoc przez CB radio, pamiętajmy, że telefony komórkowe nie wszędzie mają zasięg. CB radio dotrze wszędzie – dodaje.

Pokazy krótkofalowców zobaczycie w najbliższą niedzielę (23.04). Start o godz. 10.00 przy zegarze przed zamkiem w Nowym Sączu. Radio RDN Nowy Sącz patronuje wydarzeniu.

Posłuchaj Marcina Kowalika:

Posłuchaj Roberta Uchmana:

Jolanta Frączek
plakat_krotkof