Tarnów: Mieszkańcy szukają Straży Miejskiej – interwencja RDN

 

Tarnowianie szukają Straży Miejskiej i pukają do kamienic przy Nadbrzeżnej. To efekt braku informacji, że służby przeprowadziły się w inne miejsce. Interwencja w tej sprawie trafiła do RDN Małopolska. – Cieszymy się, że będzie nowy budynek Straży Miejskiej tylko nie wiemy, gdzie się teraz znajduje siedziba jednostki – mówią mieszkańcy.

Tymczasem przy ulicy Nadbrzeżnej Dolnej ruszyły prace wyburzeniowe starego budynku. Teren jest ogrodzony, przenoszony jest monitoring, kolejnym etapem ma być usuwanie azbestu z dachu. – Ten budynek już odstraszał wyglądem – mówią mieszkańcy i dodają, że w tym miejscu powinna się znajdować tabliczka, informująca o nowej siedzibie Straży.

Taka ruina w centrum miasta, dobrze, że będzie remont. Mam nadzieję, że wygląd będzie ciekawy. – Zawsze coś nowego, to lepiej – dodaje ktoś inny. – Ten budynek straszył trochę wyglądem. Czy tu coś nowego powstanie? A gdzie się przenoszą panowie? – pytają zdezorientowani.

strazm_prezprowadzka_2

Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej magistratu zapewnił, że po naszej interwencji pojawi się informacja o nowej siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Brodzińskiego 14. A nowy budynek przy Nadbrzeżnej ma być gotowy w połowie 2018 roku. Remont będzie kosztował ponad 3 mln zł.

Posłuchaj mieszkańców:

Małgorzata Miczek-Zabawa