Tarnów: Radiowa mapa wyrw w drogach – interwencja RDN

 

Słuchacze RDN Małopolska zgłaszają coraz więcej miejsc, w których można uszkodzić zawieszenie. Mowa m.in. o ulicach Sikorskiego, Elektrycznej czy Kochanowskiego. Kierowcy nie tylko domagają się napraw, ale i jakiegokolwiek oznaczenia miejsc niebezpiecznych.

Można urwać sobie koło, właśnie w nią wjechałem, powinno to być zabezpieczone. Jestem kierowcą i na ulicach Tarnowa dziur jest sporo – mówią.

Zarząd Dróg i Komunikacji Miejskiej informuje, że miejsca te będą remontowane. – Reagujemy na zgłoszenia mieszkańców i naprawiamy wyrwy w drogach – twierdzi Krzysztof Kluza z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Jeżeli chodzi o uzupełnianie bieżące nawierzchni, czyli łatanie dziur, Zarząd Dróg i Komunikacji robi to systematycznie zgodnie z harmonogramami, które są przygotowane oraz zgodnie ze zgłoszeniami, które napływają. Jeśli występuje coś pilnego, firma wysyła brygadę interwencyjną – dodaje.

Najwięcej wyrw jest pod wiaduktem przy ul. Warsztatowej w pobliżu Kochanowskiego. Tam jednak nie należy się spodziewać generalnych napraw, bo ta przeprawa będzie wkrótce zamykana. Kolejarze z opóźnieniem przystępują do remontu tego miejsca.

A kierowców prosimy o zgłaszanie miejsc szczególnie niebezpiecznych na adres info@rdn.pl. Informacje przekażemy urzędnikom.

Posłuchaj kierowców:

Posłuchaj Krzysztofa Kluzy:

 

Agnieszka Kozioł