Nowy Sącz: W sobotę pogrzeb Henryka Szewczyka

Wybitny felietonista, ale przede wszystkim dobry człowiek. Tak dziennikarza Henryka Szewczyka wspomina koleżanka z pracy Agnieszka Michalik. Publicysta, który pracował dla portalu Sądeczanin.info, a przez dwa lata był jego redaktorem naczelnym, zmarł nagle w środę rano. Pogrzeb dziennikarza odbędzie się w sobotę.

Redakcja bez niego wygląda zupełnie inaczej – przekonuje dziennikarka – Był to człowiek o wielkim poczuciu humoru, ja jako koleżanka z tego samego pokoju chyba najwięcej na ten temat mogę powiedzieć. Nie raz toczyliśmy zażarte dyskusje, które były zaprawione sarkazmem. Ten sarkazm Henia bardzo lubiłam. Poza tym, był zwyczajnie dobrym człowiekiem i znakomitym dziennikarzem – dodaje.

Henryk Szewczyk ostatnio przeszedł operację kręgosłupa. Powoli wracał do zdrowia. Zmarł nagle, w środę rano. Miał 57 lat.Msza św. żałobna zostanie odprawiona w sobotę, o godzinie 10:00 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w kościele Ojców Jezuitów przy ul. Piotra Skargi w Nowym Sączu. Uroczystości na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich rozpoczną się o 11:30.

Cała redakcja RDN Nowy Sącz składa kondolencje rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom naszego kolegi po fachu.