Tarnów: Zatrzymany drugi sprawca napadu z nożem w centrum miasta

Michał P. z Tarnowa był poszukiwany za udział w pobiciu z ciężkim uszkodzeniem ciała przechodnia. Trafił do trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia. Razem ze swoim kolegą, Marcinem W., byłym piłkarzem, nad ranem w pierwszy weekend kwietnia, napadli przechodnia przy ul. Szkotnik. Pobili go, a Marcin W. ugodził go nożem. Dwudziestokilkulatek w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala, gdzie przeszedł poważną operację.

Jak mówi Marcin Stępień, szef Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, Marcin W., wyjaśnił śledczym, że poczuł się urażony przez przechodnia. – Poszkodowany został zaskoczony przez sprawców, którzy wybiegli z jednej z bocznych ulic. Jednym z motywów napadu, pobicia i ugodzenia go nożem było to, że Marcinowi W. nie spodobały się przyśpiewki poszkodowanego o charakterze kibicowskim z uwagi na to, że w przeszłości Marcin W. grał w piłkę i sympatyzuje z inną drużyną – dodaje Stępień.

Marcin W. trafił do aresztu wcześniej niż jego poszukiwany kolega, bo zaraz po napadzie. Grozi mu do 10 lat za kratkami.

Posłuchaj Marcina Stępnia:

Jadwiga Kozioł