Muszyna: Niebawem otwarcie Ogrodów Biblijnych

Kiedy za oknami śnieg i zima, coraz częściej tęsknimy za prawdziwą wiosną. Ta, co prawda, już nadeszła, ale na razie tylko w kalendarzu. Zamiast białego puchu zdecydowanie wolelibyśmy oglądać piękne ogrody. Taką możliwość będziemy mieć już pod koniec przyszłego tygodnia w Muszynie. W piątek (28.04) będzie oficjalne otwarcie Ogrodów Biblijnych.
Największa tego typu atrakcja w Polsce po zimowej przerwie znów będzie zachwycać turystów. – Pokazuje i przybliża karty Pisma Świętego. Jest to miejsce także dla tych, którzy będą chcieli się zetknąć z kulturą, rolnictwem i hydrologią Ziemi Świętej – tłumaczy Zuzanna Długosz, przewodniczka po Ogrodach Biblijnych w Muszynie.

Zdarza się, że nauczyciele plastyki odkrywają, jak wyglądają liście akantu, dowiadujemy się czym jest wiejadło, a także jakie jest najniżej położone miejsce na ziemi. Przedstawiamy postaci i wydarzenia opisywane na kartach Pisma Świętego, zarówno Nowego jak i Starego Testamentu – dodaje.

Ogrody Biblijne znajdują się przy parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie. Proboszcz ks. Paweł Stabach zapowiada, że każdy rok będzie przynosił pewne nowości z ogrodzie. Są też plany długoterminowe. Na skarpie, która jest tuż za labiryntem, z czasem ma powstać Areopag św. Pawła. O wszystkich najbliższych zmianach w tym miejscu usłyszycie na antenie RDN Nowy Sącz.

Posłuchaj Zuzanny Długosz:

 

Fot.: Ogrody Biblijne w Muszynie (FB)