Wielkanocna wygrana Bruk Bet Termaliki Nieciecza [ZDJĘCIA]

Piłkarze Bruk Bet Termaliki Nieciecza podejmowali na własnym stadionie zespół Piasta Gliwice. Podopieczni trenera Marcina Węglewskiego po czterech z rzędu porażkach spadli na dziesiątą lokatę w tabeli i potrzebowali zwycięstwa, aby liczyć się jeszcze w walce o mistrzowską ósemkę w fazie finałowej.

Gospodarze w tym spotkaniu nieco zmienili formacje obronną. W bramce Pilarza zastąpił Trela, na bokach obrony zaprezentowali się Szarek oraz Ziajka. Już w 5 minucie ku uciesze kibiców gospodarzy padła bramka. Miković podał na lewe skrzydło do Misaka, ten dorzucił futbolówkę w pole karne, gdzie tyłem odwrócony do bramki Nowak przewrotką otworzył wynik meczu. Bruk Bet Termalica grała spokojnie i czekała na rozwój sytuacji. Piłkarze Piasta mieli problemy z dotarciem w pole karne gospodarzy, a gdy się tam zameldowali, byli bardzo nieskuteczni. W drugiej połowie obie drużyny miały okazję do zmiany wyniku. Najlepsze zmarnowali Nowak i Miković, którzy byli sam na sam z bramkarzem gości. Ostatecznie po ośmiu spotkaniach bez zwycięstwa i czterech porażkach z rzędu, Bruk Bet Termalica Nieciecza dopisuje trzy punkty po wygranej z Piastem Gliwice 1:0.

Ciężko się grało przeciwko swoim byłym kolegom obrońcy zespołu z Niecieczy Kornelowi Osyrze

Zdaniem Samuela Stefanika szybka bramka uspokoiła poczynania kolegów i dawała nadzieje na upragnione zwycięstwo

-W tym meczu liczyły się trzy punkty nie styl – powiedział po końcowym gwizdku arbitra strzelec bramki Dawid Nowak

Zawiedziony postawą swoich piłkarzy był trener Piasta Gliwice Dariusz Wdowczyk

W zupełnie innym nastroju był trener Bruk Bet Termaliki Nieciecza Marcin Węglewski

W tabeli Bruk Bet Termalica Nieciecza z powrotem wróciła do pierwszej ósemki, mając na swoim koncie 39 punktów. Taki sam dorobek mają trzy inne zespoły i już za tydzień w sobotę o godzinie 18 o tym kto zagra w mistrzowskiej ósemce zadecydują bezpośrednie pojedynki. Jak już słyszeliśmy zespół z Niecieczy zagra w Kielcach z miejscową Koroną. Porażka i remis może wyeliminować drużynę z gry, natomiast wygrana pozwoli dokończyć sezon wśród najlepszych.