Diecezja Tarnowska: Wielki Piątek to wspomnienie męki i śmierci Chrystusa

 

Od najdawniejszych czasów w tym dniu nie odprawia się Mszy św. To dzień postu ścisłego i umartwienia.  – To dzień pogłębionej refleksji, medytacji, zjednoczenia się z Jezusem, wpatrzenia się w drzewo krzyża i jego adoracji. Jednocześnie za tym powinno pójść poruszenie serca, żeby widząc Jezusa umierającego, zrozumieć, że to jest dla nas, dla naszego zbawienia, więc nasze serce musi się nawrócić – mówi bp Leszek Leszkiewicz.

Składając ofiary podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek, będzie można pomóc m.in. w remoncie kościołów w Ziemi Świętej. – Nasze ofiary są bardzo potrzebne, bo w Ziemi Świętej żyje bardzo niewielu chrześcijan. Ziemia Święta jest nazywana Piątą Ewangelią. Zadaniem wszystkich wierzących w Chrystusa jest utrzymanie tych pamiątek – podkreśla hierarcha.

Radio RDN będzie transmitować już o 8.00 liturgię godzin z tarnowskiej katedry, a o 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo drogi krzyżowej, natomiast o 18.00 zapraszamy na transmisję Liturgii Wielkiego Piątku.

Posłuchaj biskupa Leszka Leszkiewicza:

 

Ewa Biedroń