Podegrodzie: Jeszcze dziś Misterium Męki Pańskiej

 

Jeszcze tylko dziś możecie przeżywać Misterium Męki Pańskiej w reżyserii ks. Józefa Wałaszka w Podegrodziu. Jest to połączenie kultury z modlitwą, kontemplacją i i rozważaniem Słowa Bożego. W sztukę Męka Jezusa Chrystusa zaangażowało się aż 70-ciu aktorów.

Czasu na przygotowanie było niewiele, ale jak przyznaje reżyser sztuki, efekt końcowy jest zaskakujący.  – To przedstawienie ma podwójną rolę. Po pierwsze chcemy nawiązać do Męki Chrystusa, ukazać ewangeliczne teksty, ale mamy także drugi cel – duszpasterski. Grające w sztuce osoby okazali się być ludźmi z wieloma talentami, są pełni pasji – mówi ks. Wałaszek. – Dzisiaj przeżywamy renesans pewnych form nawiązań do cierpiącego Zbawiciela. Pojawiają się drogi krzyżowe w terenie, misteria łączone liturgii w kościele z teatrem religijnym. To świadczy o pewnym poziomie żywotności kościoła także pod względem kultury – dodaje.

Misterium Męki Pańskiej zostanie wystawione dziś po raz ostatni. Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu na godz. 19.00.

Posłuchaj ks. Józefa Wałaszka:

Jolanta Frączek