Pierwsza porażka piłkarek Tarnovii

W drugiej lidze piłki nożnej kobiet rozegrano czternastą kolejkę spotkań. Nie była ona szczęśliwa dla zespołu lidera – Tarnovii, który doznał pierwszej porażki w tym sezonie.

Dębicka Akademia Piłkarska uległa Starówce Nowy Sącz 1:2. Victoria Gaj uległa Naprzodowi Sobolów 1:3. Natomiast w Lublinie piłkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Niemce podejmowały lidera i drużynę mającą na swoim koncie komplet wygranych w dotychczasowych spotkaniach Tarnovię. Po bardzo ciekawym i trzymającym w napięciu do samego końca meczu, po blisko 11 miesiącach tarnowianki znalazły pogromce. Pech od początku prześladował tarnowski zespół, bo od pierwszych minut między słupkami stanęła Paulina Wałaszek, będąca nominalnym pomocnikiem. Mimo to Tarnovia objęła prowadzenie w 19 minucie po akcji Justyny Kapustki, która asystowała przy trafieniu Agnieszki Derus. Dziesięć minut później było już 1:1, po samobójczym trafieniu jednej z tarnowianek. Jeszcze przed przerwą podopieczne trener Klaudii Gajdur po kapitalnym uderzeniu zza pola karnego Katarzyny Trytek, ponownie objęły prowadzenie.

W drugiej połowie gospodynie mimo przewagi zespołu z Małopolski wyrównały w 80 minucie spotkania, po rzucie karnym. W doliczonym czasie gry zawodniczki SMS Niemce strzeliły decydującą bramkę, odnosząc zwycięstwo 3:2. Była to trzecia pod rząd wygrana piłkarek z Lubelszczyzny, a pierwsza porażka drużyny z Tarnowa. Mimo to w tabeli na prowadzeniu Tarnovia z pięcioma punktami przewagi nad zespołem Starówki Nowy Sącz. Czwarte miejsce zajmuje drużyna Naprzodu Sobolów, a piąte Dębicka Akademia Piłkarska.

SMS Niemce – Tarnovia 3:2 (1:2)

Paulina Wałaszek – Aleksandra Hynek, Aleksandra Bator (od 46 min. Paulina Wołek), Aleksandra Zegarlicka, Karolina Piwowarczyk – Karolina Stańdo, Natalia Kiwior, Gabriela Gębica, Katarzyna Trytek – Agnieszka Derus, Justyna Kapustka.