Wojnicz: Protest przeciwko spalarni [WIDEO]

 

Mieszkańcy Wojnicza protestują w sprawie budowy spalarni na terenie Zielonego Parku Przemysłowego. Nie chcą inwestycji związanej ze składowaniem oraz przetwarzaniem odpadów i metali, bo, ich zdaniem, może mieć ona wpływ na zdrowie.

Mieszkańcy z którymi rozmawiał reporter RDN, są przeciwni inwestycji na terenie Zielonego Parku Przemysłowego. – Po co ma tu śmierdzieć? Będzie to szkodliwe na pewno dla wszystkich. Takie dziadostwo, to niech sobie zostawią w Nowym Sączu – mówią. To właśnie inwestor z Sądecczyzny chce budować spalarnię w Wojniczu.

wojnicz_park

Burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk, który był gościem programu Słowo za słowo w RDN Małopolska przekonywał, że poprze wolę mieszkańców i nie wyda pozytywnej decyzji środowiskowej w tej sprawie.

– Ja nie zrobię nic przeciwko mieszkańcom, zależy mi, by spalarni nie było, ale nie wiem w jakim kierunku pójdzie całkowicie sprawa – dodaje.

W Wojniczu zbierane są podpisy przeciwko uruchomieniu firmy. Inwestor uważa tymczasem, że w Zielonym Parku Przemysłowym odbywać się będzie jedynie składowanie a nie przetwarzanie metali.

To kolejny protest mieszkańców tej części regionu tarnowskiego. Jak informowaliśmy, sporo emocji wzbudza także plan uruchomienia fermy kurzej w Biadolinach Radłowskich. W tej sprawie, przeciwko pozytywnej decyzji środowiskowej mieszkańcy odwołali się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Do tematu wrócimy w Pulsie Regionu po 15.30.

Posłuchaj mieszkańców:

Posłuchaj Tadeusza Bąka:

zobacz także: 

Dorota Kunc, Grzegorz Golec