Muszyna: Most kolejowy do remontu!

Jest cały pordzewiały i odstrasza swoim widokiem – narzekają mieszkańcy Muszyny, mówiąc o moście kolejowym w dzielnicy Folwark. Pojawiają się też obawy, czy przeprawa wytrzyma napór ciężkich pociągów towarowych jeżdżących regularnie na Słowację.

Włodzimierz Tokarczyk, zastępca burmistrza Muszyny, podkreśla, że most całkowicie kontrastuje ze znajdującym się w pobliżu efektownym mostem drogowym. –  Nie da się ukryć, że obiekt wymaga odmalowania, odremontowania, choć pod względem nośności i stanu technicznego nie ma problemów – uspokaja.

Władze miasta i gminy Muszyna zwracały się do PKP PLK z prośbą o interwencję w tej sprawie, ale nie było konkretnego odzewu. Okazuje się, że to niebawem się zmieni i jeszcze w tym roku ruszą prace remontowe.

– Jesteśmy na etapie ogłoszenia przetargu i wyłonienia wykonawcy. Jeśli nie będzie odwołań, rozpoczniemy roboty przed wakacjami. Remont będzie dokonany na pewno w tym roku. Most jest w dobrym stanie technicznym, ale chcemy zapobiegać i utrzymać bezpieczeństwo – wyjaśnia Andrzej Oleksy, pełniący obowiązki dyrektora sądeckiego Zakładu Linii Kolejowych PKP.

Most w muszyńskiej dzielnicy Folwark ma ponad 100 metrów długości. Jego remont powinien kosztować około miliona złotych. PKP PLK również w tym roku zamierza odnowić też mniejszy most znajdujący się jeszcze bliżej granicy ze Słowacją oraz podobne obiekty na linii Muszyna-Krynica.

Posłuchaj Włodzimierza Tokarczyka:
Posłuchaj Andrzeja Oleksego:

Krzysztof Niedzielan
Fot.: Artur Królikowski