I liga: Kolejna wygrana mieleckiej Stali

 

W dobrych nastrojach wracali na Podkarpacie wracali piłkarze mieleckiej Stali z Dolnego Śląska. W Głogowie gracze trenera Zbigniewa Smółki rywalizowali z miejscowym Chrobrym.

Pierwsze minuty to niezbyt porywająca gra. Żadna z drużyn nie zamierzała rzucać się na rywala. Zespoły nie miały w swoich szeregach zawodnika, który jedną akcją byłby w stanie rozmontować defensywę rywala. Stąd też niewiele uderzeń i spięć podbramkowych. Drugą część od mocniejszych ataków rozpoczęli goście, którzy poczuli, że spokojnie są w stanie wywieźć z Głogowa komplet punktów. Wprawdzie w 53. minucie w ogromnym zamieszaniu żaden z mielczan jeszcze nie był w stanie wbić piłki do siatki, to kilkadziesiąt sekund później Krzysztof Drzazga zachował duży spokój i zdobył gola. To trzecie trafienie tego zawodnika w drugim meczu. Po objęciu prowadzenia mielczanie na niezbyt wiele pozwalali Chrobremu, który nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze ustawioną obronę gości. Akcje głogowian były czytelne i nie dziwi, że gospodarze do końca pojedynku nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji do wyrównania i po raz kolejny przegrali w Nice I lidze. Ostatecznie trzy punkty pojechały do Mielca po wygranej futbolistów Stali 1:0.

-W tym spotkaniu wygrać musiała drużyna, która pierwsza trafi do bramki rywala – podsumował spotkanie trener mielczan Zbigniew Smółka

W tabeli mielecka Stal na 10 pozycji. Gracze z Podkarpacia mają na swoim koncie 33 punkty. W następnej kolejce mielecka Stal podejmie lidera Chojniczankę – to spotkanie już w piątek o 20:45.