Pierwsze finałowe zwycięstwo siatkarek z Tarnowa [ZDJĘCIA]

W drugiej lidze siatkówki kobiet rozpoczęła się walka finałowa. Grupa Azoty PWSZ Tarnów rywalizuje o zwycięstwo w grupie 5 z mielecką Szóstką.

Gra toczy się do trzech wygranych spotkań, a dwa pierwsze z nich rozegrane zostały w ten weekend w hali tarnowskiej uczelni. Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się od wyrównanej walki. W pierwszym secie mielczanki poradziły sobie z odbiorem zagrywki tarnowianek i skutecznie przełamywały blok rywalek. To też one jako pierwsze miały piłkę setową przy stanie 24:22. Chwile potem po zagrywkach Oliwii Michalak był remis, a ataki Sandry Szychowskiej przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść tarnowskiego zespołu. Pierwszą partię na przewagę wygrały gospodynie 30:28. W dwóch kolejnych odsłonach tego spotkania nie było już tak walecznych mielczanek. Tarnowianki punktowały każdy błąd rywala, dobrze funkcjonował blok i skuteczna była zagrywka. W drugim secie siatkarki Szóstki zdobyły 11, a w trzecim 16. To też pierwszy pojedynek zakończył się trzysetową wygraną tarnowianek.

-Trener trochę zmieniał skład, ale trzeba było być przygotowanym na wszystko – mówiła po sobotnim spotkaniu atakująca Sandra Szychowska