Jaskółki wygrywają sparing z Częstochową

 

Już za tydzień ruszają rozgrywki Nice Polskiej Ligi Żużlowej, a tarnowscy jeźdźcy dopiero pierwszy pojedynek sparingowy objechali na własnym torze. Podopieczni trenera Pawła Barana gościli zespół Vitroszlif Crossfit Włókniarza Częstochowa.

Obie drużyny stoczyły bardzo wyrównany pojedynek. Tarnowskie Jaskółki wystąpiły bez Kennetha Bjerre, za to z Peterem Ljungiem i Mikkelem Michelsenem. Od drugiego biegu prowadzili częstochowianie, jednak ich największa przewaga to osiem punktów po czwartym wyścigu. W dwóch kolejnych wygrali jednak tarnowianie i zredukowali ją do dwóch oczek. Po ósmym biegu kiedy to Jamróg i Rolnicki przywieźli podwójne zwycięstwo był remis po 24. Ale chwilę potem znów częstochowianie wygrali gonitwę i do biegów nominowanych utrzymywała się dwupunktowa przewaga jeźdźców spod Jasnej Góry. W 14 biegu Ljung i Michelsen podwójnie wygrywają z parą Polis – Gruchalski i Jaskółki objęły prowadzenie 43:41. A w drugim nominowanym biegu Mroczka i Jamróg przywieźli kolejny dublet wygrywając z Baranem i Świącikiem. Ostatecznie tarnowianie wygrali pojedynek kontrolny z częstochowianami 48:42.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Jamróg 11, Mroczka 10, Czaja i Michelsen po 8, Ljung 7 oraz Rolnicki 3, Konieczny 1 i Nowiński 0.

Za tydzień inauguracja rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Tarnowianie podejmą na własnym torze zespół Polonii Bydgoszcz.