Diecezja: Rekolekcje Parafialnych Rad Duszpasterskich

Dzięki nim proboszczowie mogą lepiej dotrzeć do swoich wiernych. Rady parafialne z Diecezji Tarnowskiej wymieniają się swoimi doświadczeniami i odnawiają swoje życie duchowe w Gródku nad Dunajcem.

Podczas rekolekcji w sobotę (1.04.2017), w ośrodku Arka odwiedził ich bp Leszek Leszkiewicz. Kapłan podkreślał rolę tych aktywnych osób w Kościele: Nawet najlepiej przygotowany i bardzo sprawny organizacyjnie duszpasterz,  jednak nie mieszka pośród swoich parafian, tak blisko jak członkowie rad parafialnych. Jeśli jest taka rada, która sprawnie działa i jej celem jest dojście do zbawienia to jest ona bardzo użyteczna.

rekodsc02286

Rekolekcje dla rad parafialnych w Arce w Gródku nad Dunajcem prowadził weekend ks. Dariusz Brzegowy, sędzia diecezjalny z Tarnowa: Zajmowaliśmy się refleksją nad Kościołem Katolickim a dokładnie nad jego czterema przymiotami zawartymi w Wyznaniu Wiary czyli: Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski. Na ten temat były 4 konferencje a każda nich na temat jednej z tych cech.

rekodsc02285

Kolejny termin takich spotkań dla rad parafialnych przewidziany jest od 7 do 9 kwietnia. O szczegóły pytajcie w Centrum Formacyjno – Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej Arka. Więcej o rekolekcjach dla tych aktywnych parafian usłyszycie też na antenie radia RDN.