IV liga: Sokół Borzęcin wygrywa w Jadownikach [ZDJĘCIA]

Po kilku miesięcznej przerwie piłkarze czwartej ligi małopolskiej rozpoczęli rundę wiosenną. Już w pierwszy weekend nie brakło niespodzianek.

W sobotnich spotkaniach Klub Sportowy Tymbark bezbramkowo zremisował z Popradem Rytro. Taki samy wynik padł w spotkaniu lidera – Barciczanki z Wolanią Wola Rzędzińska. Podopieczni trenera Romana Ciochonia w tym spotkaniu mieli kilka sytuacji, w których mogli wywieźć z Sądecczyzny komplet punktów.

Wicelider Limanovia skorzystał z potknięcia zespołu z Barcic i wygrał w Drwini z miejscowym GKSem 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Sebastian Jacak, który w przerwie zimowej przeniósł się do Limanowej z Bochni.

Z kolei Bocheński Klub Sportowy mimo sporego osłabienia kadrowego na inaugurację zapisał na swoim koncie trzy punkty po wygranej z Watrą Białka Tatrzańska 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 17 minucie Sławomir Zubel.

Orkan Szczyrzyc uległ na własnym stadionie Popradowi Muszyna 0:2. W Gorlicach Glinik zremisował z Tarnovią 1:1. Tarnowianie prowadzili po 30 minutach gry dzięki trafieniu Łukasza Nogi. Remis dla Glinika uratował Rafał Gadzina.

Natomiast w Jadownikach miejscowa Jadowniczanka podejmowała borykający się z problemami kadrowymi zespół Sokoła Borzęcin. Mimo tego w pierwszej połowie dominowali gości, którzy udokumentowali to dwoma trafieniami. Najpierw w 12 minucie uczynił to Przemysław Bury, zaś w 24 Andrzej Mika.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku, ale nadziali się na kontrę z której w 62 minucie Mariusz Zabiegała pokonał bramkarza Jadowniczanki. Kolejne dziesięć minut gry wstrząsnęło ławką rezerwowych i graczami z Borzęcina. Dwukrotnie do bramki Sokoła trafił Tomasz Mól i wszystko w tym spotkaniu było jeszcze możliwe. Jednak w 83 minucie grę zespołu z Borzęcina uspokoił Daniel Policht, który zdobył czwartą bramkę na wagę zwycięstwa. Tym samym Jadowniczanka uległa zespołowi z Borzęcina 2:4.

-Przespaliśmy pierwszą połowę – uważa trener Jadowniczanki Artur Prokop

-Widać że przełamaliśmy się i nie ma już kłopotów w naszej drużynie – podkreśla grający trener Sokoła Borzęcin Mariusz Zabiegała

W jedynym niedzielnym spotkaniu Skalnik Kamionka Wielka przegrał z Lubaniem Maniowy 0:2. W tabeli na prowadzeniu Barciczanka dwa punkty przed Limanovią i sześć oczek przed Watrą Białka Tatrzańska.

Spójrzmy jeszcze na czwartą ligę podkarpacką. Igloopol Dębica wygrywa w Pisarowicach z miejscowym LKS-em 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dawid Szczepanik w 16 minucie spotkania. Z kolei Rzemieślnik Pilzno wygrał w Pruchniku ze Startem 2:1. W tabeli ligowej prowadzi Wolczanka Wólka Pelkińska, Rzemieślnik Pilzno jest czwarty, zaś Igloopol Dębica na ósmym miejscu.