Piłka ręczna: Ważne wygrane zespołów z Mielca i Bochni, porażka Tarnowian

W PGNiG Superlidze mężczyzn mielecka SPR Stal wyjechała do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie zmierzyła się z miejscowym Piotrkowianinem.

Dla obu drużyn było to ważne spotkanie, a zwycięstwo otwierało szansę na unikniecie gry o utrzymanie w gronie najlepszych. Piotrkowianin rozpoczął znakomicie i prowadził 2:0. Chwilę później trzy bramki rzuciła Stal, ale od 9 minuty Piotrkowianin zagęścił grę w defensywie. Do przerwy stracił zaledwie trzy bramki, rzucił aż dziesięć i po 30 minutach prowadził różnicą sześciu trafień 12:6.

Stal nie załamała się fatalną pierwszą połową i po zmianie stron zaczęła dominować. W 33 minucie było 12:9, a siedem minut później 15:13. Na placu gry pojawił się grający szkoleniowiec Piotrkowianina Dmytro Zinchuk, ale nie przyniosło to dużej poprawy w grze gospodarzy. Drużyna z Mielca złapała wiatr w żagle. Ważne trafienie w meczu zdobył w 59 minucie Michał Krygowski, który skutecznie wykonał rzut karny. Stal prowadziła wtedy objęła prowadzenie 24:22 na minutę przed końcem i stało się jasne, że wywiezie z Piotrkowa bezcenne trzy punkty. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną Stali 25:23.

Bramki dla mielczan zdobyli: Miedziński 6, Dementiev 5, Krupa i Kyrylenko po 4, Krygowski 3, Krupa 2 oraz Kłoda 1.

W kolejnym spotkaniu – za tydzień SPR Stal zagra w Szczecinie z miejscową Pogonią.

W pierwszej lidze piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów wyjechali do Końskich, gdzie zmierzyli się z miejscowym zespołem KSSPR. Gospodarze od pierwszych minut uzyskali przewagę i byli bardziej skuteczniejsi w ataku. Do przerwy prowadzili już 19:9. Po zmianie stron nadal szwankował atak oraz obrona tarnowska, jednak gracze ze Świętokrzyskiego kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zespół trenera Ryszarda Tabora uległ 23:33.

Bramki dla tarnowian zdobyli: Nowak 8, Wajda 5, Kowalik 4, Michał Niemiec i Misiewicz po 2 oraz Bartosz Niemiec i Sanek po 1.

Za tydzień zespół SPR PWSZ podejmie we własnej hali drużynę AZS Biała Podlaska.

W drugiej lidze kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie szczypiorniści MOSiRu Bochnia. Tym razem pokonali w Rudzie Śląskiej miejscowy Grunwald 38:32. Wygrana jest o tyle cenniejsza, że zapewnia szczypiornistom z miasta soli już przynajmniej drugą lokatę na koniec sezonu.

Bramki dla drużyny trenera Marcina Bożka zdobyli: Zubik 9, Bujak 7, Jewiarz i Gabiga po 5, Imiołek 4, Rogóż 3, Urbanowicz i Pach po 2 oraz Dobrzański 1.

Za tydzień bochnianie podejmą we własnej hali zespół Krakowiaka Szkoły Gortata Kraków.