RDN: Była zaduma i czas na zwiedzanie – KDN na trasie Tylicz-Paszyn-Grybów

 

Klubowicze KDN wrócili z pielgrzymki autokarowej pod hasłem „wielkopostne zamyślenie”. Była Msza święta, poznanie ludowego rękodzieła i czas na wielkopostne Gorzkie Żale. Uczestnicy wycieczki nie ukrywali zadowolenia i czekają na kolejne wyjazdy organizowane przez Klub Dobrze Nastawionych.

Byliśmy na Mszy święte, Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Było też zwiedzanie. Wszystko bardzo interesujące, zapraszamy i zachęcamy innych do podróży – mówią uczestnicy autokarowej pielgrzymki. W podróż wyruszyły dwa autokary z blisko setką pasażów. Uczestnicy wycieczki odwiedzili Tylicz, Paszyn i Grybów.

kdn-8

W Tyliczu poznali historię i największe skarby Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej. Przeszli też Drogę Krzyżową. Następnie zwiedzili Muzeum Parafialne Sztuki Ludowej w Paszynie. – Specyficzna sztuka ludowa jest tam prezentowana. Przyjeżdżają wycieczki z całego świata a sami często niewiele wiemy o tej mało znanej wsi – dodaje Magdalena Iwaniec, prezes Klubu Dobrze Nastawionych Radia RDN. Na koniec odbyły się Gorzkie Żale w Bazylice Mniejszej w Grybowie. – Pogoda także nam dopisała i wszyscy wróciliśmy zadowoleni i uduchowieni – dodaje prezes KDN.

Dlaczego warto podróżować z Klubem Dobrze Nastawionych? – Bo jest bardzo interesująco i miło można spędzić czas. Jest bardzo przyjemna atmosfera – odpowiadają klubowiczki. Tym razem nie zabrakło nowych twarzy wśród grona członków KDN. W wycieczkach mogą brać udział nie tylko klubowicze, ale wszyscy zainteresowani.

Najbliższy wyjazd KDN odbędzie się w Niedzielę Palnową. Będzie można odwiedzić Lipnicę Murowaną słynącą z konkursu na największe i najpiękniejsze palmy wielkanocne. Wieś ta jest też częścią małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej.

Więcej informacji oraz fotografie i relacje z wycieczek można znaleźć na stronie: klubdobrzenastawionych.pl.

Posłuchaj uczestników wycieczki:

Posłuchaj Magdaleny Iwaniec:

Patrycja Wolnik