Nowy Sącz: Dart stanie się tak popularny jak piłka nożna? [ZDJĘCIA]

 

Nie chodzi tylko o wygraną, ale przede wszystkim o dobrą zabawę. Tak o sobotnim(18.03) turnieju WinMau Cup mówili uczestnicy, którzy stanęli przed tarczą darta. Wśród nich był także Krzysztof Kciuk, który w tej dyscyplinie sportu mierzył się już niejednokrotnie z najlepszymi zawodnikami z kraju i ze świata. Swoją przygodę z dartem zaczynał w czasach studenckich…

– Wynajmowałem mieszkanie, w którym było kilka pokoi. W jednym z nich była osoba, która grała w śląskiej lidze darta. Od czasu do czasu spotykaliśmy się i robiliśmy takie rozgrywki między sobą. Okazało się, że całkiem dobrze mi idzie i tak się to wszystko zaczęło.

dsc01973

 

Przed tarczą spotkali się zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni zawodnicy. Jednak większość nie mówiła o rywalizacji, a mile spędzonym czasie.

– Zabawa jest świetna ! Nawet jeśli na turnieju pojawią się osoby, które są tu po raz pierwszy, to mimo wszystko dobrze im się gra – przekonuje Michał Krogulski. – Ja zainteresowałam się dartem po tym, jak szukałam alternatywy do tańca towarzyskiego – dodaje kolejna z uczestniczek.

dsc01964

 

Łukasz Kamiński, prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Darta przyznaje, że nie jest to bardzo popularny sport w Polsce. Dlatego między innymi poprzez takie zawody chcą, by coraz więcej osób przekonało się do rzutek.

– Staramy się propagować, czy Małopolskie Stowarzyszenie Darta, czy tutaj miejscowe, Nowosądeckie Stowarzyszenie Darta. Staramy się zainteresować tym sportem jak największą liczę osób, żebyśmy w przyszłości mogli myśleć o założeniu Polskiego Związku Darta, na takich samych zasadach jak Polski Związek Piłki Nożnej.

Cały cykl WinMau Dart Cup odbywa się w różnych częściach Małopolski i Podkarpacia. Trzech najlepszych mężczyzn i dwie najlepsze kobiety mają zapewniony udział w Turnieju Międzynarodowym Czech Open. Zawody darta odbyły się w klubie Ufo. Zwycięzcami są: Krzysztof Kciuk i Karolina Lorek. Gratulujemy!

Radio RDN Nowy Sącz patronowało wydarzeniu.

Posłuchaj uczestników turnieju:

Posłuchaj Łukasza Kamińskiego:

 

Jolanta Frączek