Nowy Sącz: Kilkuset kapłanów diecezji w sądeckiej bazylice

 

Ponad 700 kapłanów z całej diecezji tarnowskiej spotka się w sądeckiej bazylice. Kapłani zgromadzą się przed obrazem Jezusa Przemienionego, by podziękować za 60 lat kapłaństwa i 85 lat życia biskupa Władysława Bobowskiego.

Wspólnie będziemy dziękować Panu Bogu za dar powołania kapłańskiego i biskupiego, i polecać go w modlitwach, wypraszając dla niego potrzebne łaski – tłumaczył ks. Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Uroczystości w świątyni rozpoczną się o 10.00. Chwilę później konferencję wygłosi bp Leszek Leszkiewicz. Następnie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Ale to nie koniec uroczystości.

O godz. 12.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. Po komunii św. po modlitwie będzie uroczysty akt zawierzenia kapłanów naszej diecezji Jezusowi Przemienionemu. Tego aktu dokona biskup ordynariusz naszej diecezji – dodaje ks. Jurkiewicz.

II spotkanie kapłanów diecezji tarnowskiej odbędzie się w sobotę. Pierwsze takie diecezjalne spotkanie odbyło się w maju zeszłego roku. Wtedy duchowni spotkali się w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Posłuchaj ks. Jerzego Jurkiewicza:

Jolanta Frączek