Tarnów: Na smartfonach tłumaczą matematykę i chemię gimnazjalistom

 

Za pomocą tabletów i smartfonów chcą pomóc w nauce młodszym kolegom. Licealiści z ILO w Tarnowie organizują kółka dla uczniów gimnazjów. W ten sposób chcą ich przygotować do egzaminu gimnazjalnego. To nie są jednak zwykłe lekcje dodatkowe.

Używamy serwisów internetowych, aplikacji, które uczniowie będą mieć zainstalowane na smartfonach, tabletach, o których przyniesienie prosimy. To ma jedną zasadniczą zaletę w stosunku do zwykłych lekcji – interesuje. Jest czymś ciekawym, czymś nowym – mówi Dawid jeden z wolontariuszy z ILO w Tarnowie.

Licealiści przekonują, że taka forma nauki zaoszczędza też czas. – Kiedyś dostawaliśmy listy po sto słówek z angielskiego do nauki. Wiadomo, że łatwiej jest to zrobić przez aplikację, gdzie nie trzeba tego wszystkiego czytać i wkuwać, tylko z aplikacją samo wchodzi do głowy. Łatwiej i szybciej uczę się słówek i zawsze mogę do nich wrócić – dodaje Julia, która wpadła na pomysł dodatkowych zajęć dla gimnazjalistów w ILO.

Jak mówią wolontariusze, ich spotkania to alternatywa dla płatnych korepetycji. – Udział w naszych kółkach jest bezpłatny. Jako wolontariusze zachęcamy gimnazjalistów by zaoszczędzone pieniądze przeznaczyli na wybraną organizację albo jakiś charytatywny cel – dodaje Dawid.

Lekcje dodatkowe z matematyki i chemii dla gimnazjalistów odbywają się w środy o 16.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego. Tak będzie do samego egzaminu gimnazjalnego.

Posłuchaj Dawida i Julii, wolontariuszy z ILO:

Katarzyna Cygan