Mielec: Pielęgniarki wygrały w sądzie

 

Pielęgniarki, położne oraz personel techniczny mają otrzymać podwyżki obiecane w ramach porozumienia z 2015 roku. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, który podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego w Mielcu z ubiegłego roku.

Póki co sprawa pozytywnie zakończyła się dla pierwszy dwóch osób, ale przygotowane są pozwy kolejnych 500 pracowników szpitala. – Sprawiedliwość zwyciężyła – komentowała po rozprawie Iwona Burdzy, wiceprzewodnicząca związków pielęgniarek i położnych. – Jest wyrok, jest ogromna radość. Sprawa toczyła się o 100 zł. Natomiast wyrównanie ma dotyczyć miesięcy od maja i czerwca poprzedniego roku. Wyjdzie ponad tysiąc złotych – dodaje.

Leszek Kwaśniewski, dyrektor szpitala nie kryje, że wypłacenie podwyżek dla personelu będzie problemem. – Wyroki sądu są po to, aby je respektować. Musimy się zastanowić co zrobić kiedy kolejne pozwy zostaną uwzględnione, skąd wziąć na to pieniądze – zauważa dyrektor.

A przed dyrekcją także trudne rozmowy. Do końca kwietnia bowiem powinny zakończyć się negocjacje ze związkami dotyczące tegorocznej regulacji podwyżek.

Posłuchaj Iwony Burdzy:

Posłuchaj Leszka Kwaśniewskiego:

Anna Zboch