Bankomaty od pół wieku w użyciu

 

Dla jednych to już standard, dla innych – wciąż nowość. Mowa o bankomatach, które na świecie funkcjonują już od 50 lat. W Polsce można z nich korzystać przez prawie trzy dekady.

Bankomaty codziennie pomagają milionom ludzi w szybkich wypłatach gotówki. Dla mieszkańców Tarnowa życie bez tych urządzeń jest trudne do wyobrażenia. – Elektryczny pieniądz rządzi. – W dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć bezpośredniego dostępu do konta. Ale może wtedy inaczej gospodarowalibyśmy swoją gotówką. – To na pewno ułatwienie, ale do tej pory żyłam bez bankomatów i dałam radę.  – Dużo szybciej jest wybrać i wpłacić gotówkę. – Fantastyczna sprawa, nie dość, że szybko można wybrać pieniądze z bankomatów, to dodatkowo fajne jest też płacenie przy kasie kartą – mówią mieszkańcy.

W Polsce liczba bankomatów przekroczyła niedawno 23 tys.  W Tarnowie pierwsze takie urządzenie pojawiło się w połowie lat 90.

Pamiętajmy, że w wypadku utraty karty należy ją jak najszybciej zastrzec, dzwoniąc pod numer 828 828 828. Nie zapisujmy też nr PIN na kartce w portfelu, a tym bardziej na samej karcie. W ten sposób ułatwiamy pracę złodziejom.

Posłuchaj mieszkańców:

Marta Tarnowska