Nowy Sącz: Rekordowe loty na nartach. Znamy mistrzów! [Zdjęcia]

 

Czegoś takiego jeszcze nie było! Wielkim sukcesem okazały się I Sądeckie Mistrzostwa w Deluxe Ski Jump, zorganizowane przez radio RDN Nowy Sącz. Fani kultowej gry w skoki narciarskie przyszli do sądeckiej Kany, by dobrze się bawić latając na ekranie komputera i walcząc o zwycięstwo.

Deluxe Ski Jump jest popularne już blisko 17 lat. Uboga graficznie gra podbiła serca naszych rodaków w 2001 roku, gdy wspaniałe sukcesy osiągał Adam Małysz. Twórca DSJ, Fin Jussi Koksela trafił idealnie gusta Polaków, którzy namiętnie skakali w wirtualnym świecie i skaczą do dziś. Choć są już nowocześniejsze wersje tej gry, postanowiliśmy zagrać w tę najbardziej popularną (2.1).

Do rywalizacji stanęło 20 zawodników. Najmłodszy miał 14 lat, najstarszy 44. Wygrał Dominik Głąb z Nowego Sącza. – DSJ jest grą mojego dzieciństwa. Spodziewałem się, że poziom tych zawodów będzie wysoki, ale nie aż tak. Nie jestem do końca zadowolony ze swoich skoków, ale jest pierwsze miejsce i to się liczy – powiedział nam zwycięzca.

Gospodarzem zawodów była sądecka Kana, która użyczyła nam pomieszczeń, komputerów i innych urządzeń koniecznych do przeprowadzenia konkursu. Wspierał nas też portal MiastoNS.pl.

Posłuchaj co powiedział Dominik Głąb:

Posłuchaj relacji z mistrzostw:

Wyniki I Sądeckich Mistrzostw w Deluxe Ski Jump:

1. Dominik Głąb
2. Kamil Rajski
3. Marcin Fortuna
4. Tomasz Smoleń
5. Kamil Gwiżdż
6. Marek Jaśkiewicz
7. Łukasz Fikiel
8. Maciej Bryndal
9. Mateusz Leśniak
10. Patryk Gągor
11. Mateusz Baczyński
12. Arkadiusz Iwański
13. Piotr Leśniak
14. Jakub Kamieniarz
15. Mikołaj Radzik
16. Adrian Chrobok
17. Rafał Krok
18. Tomasz Franczyk
19. Karol Kogut
20. Robert Łopuch

Krzysztof Niedzielan/Tomasz Bryndal