Szczypiorniści SPR Stali Mielec przegrali z Azotami Puławy [ZDJĘCIA]

Kolejny pojedynek piłkarze ręczni SPR Stali Mielec zakończyli porażką. Tym razem zespół z Podkarpacia uległ na własnym parkiecie drugiemu wicemistrzowi Polski – ekipie Azotów Puławy 29:33.

Gospodarze przespali pierwszy kwadrans spotkania i cały czas gonili wynik. Już w 7 minucie było 5:0 dla przyjezdnych, a mielczanie nie mogli przebić się przez obronę puławską. Pierwsze trafienie dla gospodarzy padło po rzucie karnym wykonywanym przez Łukasza Janysta. Potem szczypiorniści mieleccy zbliżyli się na dwie bramki do rywali, jednak nie mogli zbyt wiele, bo puławianie cały czas odpowiadali celnie. Do przerwy Azoty prowadziły 15:12.

Po zmianie stron znów goście odskoczyli na sześć bramek i spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W 48 minucie po czasie wziętym przez trenerów gospodarzy, mielczanie przyśpieszyli. Gdy znów zbliżyli się na dwie bramki, górę wzięło doświadczenie puławian, którzy nie pozwolili sobie wyrwać wygranej. Ostatecznie SPR Stal Mielec przegrała z Azotami Puławy 29:33. W kolejnym spotkaniu gracze z Podkarpacia będą szukać na parkiecie w Gdańsku, gdzie zmierzą się z Wybrzeżem.

-Obie drużyny grały falami – podsumował spotkanie trener Stali Tomasz Sondej

Bramki dla mielczan zdobyli: Dementiev 9, Krępa i Krupa po 5, Kyrylenko 4 oraz Wilk i Jansyt po 3.