Mielec: Uczą się samoobrony i pewności siebie

 

Jak nie stać się ofiarą przestępstwa, jak obronić się przed napastnikiem i jak udzielić pierwszej pomocy. To tylko niektóre umiejętności, jaki panie z powiatu mieleckiego zdobywają w czasie warsztatów z samoobrony. Uczestniczy w nich około 60 kobiet w wieku od 18 do 60 lat.

Chcemy, aby panie, zdobywając nowe umiejętności, czuły się bezpieczne – zaznacza Urszula Chmura rzecznik mieleckiej policji. – Ważne dla nas jest to, aby kobiety po tych zajęciach nie bały się  stanąć twarzą w twarz z przeciwnikiem. Aby nie liczyły tylko na pomoc innych, ale mogły poradzić sobie same – dodaje.

Kiedyś zdarzyła mi się niebezpieczna sytuacja i wtedy nie umiałam się bronić, a teraz po tych zajęciach na pewno będę czuć się bezpieczniej – zapewniała pani Bożena.

Zajęcia prowadzi Radosław Niziołek policjant mieleckiej komendy. Kurs „Pewna siebie – bezpieczna” realizuje mielecka komenda przy finansowym wsparciu urzędu miejskiego w Mielcu i starostwa powiatowego. To pierwsza edycja zajęć. Organizatorzy planują przeprowadzenie czterech.

Posłuchaj:

Anna Zboch