Ciężkowice: Kiedyś pustki, teraz tłumy w Skamieniałym Mieście

 

Choć do pełni sezonu zostało jeszcze kilka miesięcy, to do największej atrakcji Pogórza Ciężkowickiego już zjeżdżają się spacerowicze. Jak się okazuje, co roku Skamieniałe Miasto odwiedzają tysiące turystów. A jeszcze kilka lat temu szlaki świeciły pustkami.

Z naszych danych, takiego, można powiedzieć, osobowego liczenia, w punkcie informacji turystycznej szacujemy, że jest to ok. 100 tys. turystów, którzy przechodzą przez Skamieniałe Miasto – mówi Piotr Drebot, organizator ruchu turystycznego w Skamieniałym Mieście.

W sezonie wakacyjnym dla turystów będzie otwarty nowy szlak, którego głównym motywem będą obecne w Skamieniałym Mieście nietoperze. – Tematem przewodnim chcemy zrobić nietoperza, który w Skamieniałym Mieście ma swoją kolonię letnią. Jeszcze uzgadniamy, żeby to był szlak ciekawie oznakowany farbami fluorescencyjnymi, żeby był również chętnie odwiedzany po zmierzchu. To wszystko, żeby Skamieniałe Miasto było coraz chętniej odwiedzane i żeby turyści powracali na ten teren – dodaje Piotr Drebot.

Uroczyste otwarcie szlaku nastąpi pod koniec czerwca. Będzie rodzinny piknik z lokalnymi specjałami i prezentacja wymierającej w regionie sztuki wikliniarstwa.

Posłuchaj relacji:

Kuba Kusy

fotdcca