Łącko: Ścieżki dla rowerzystów jeszcze w tym roku?

Kładki na rzekach i kilkanaście kilometrów ścieżek. Z takiej atrakcji jeszcze w tym roku będą mogli skorzystać miłośnicy dwóch kółek na terenie gminy Łącko. W podsądeckich miejscowościach planowana jest budowa jednego z etapów europejskiej trasy rowerowej. Jak będzie przebiegać?Dwie kładki powstaną na Dunajcu między Zabrzeżą a Wietrznicą i w samym Łącku. Na tej drugiej skorzystają nie tylko rowerzyści i turyści, ale też mieszkańcy przysiółka Zawodzie. Przeprawa, która już jest w tej okolicy, często była nieprzejezdna, gdy woda w rzece się podnosiła.

kladka_velo
W ramach trasy VeloDunajec powstaną też kładki na potoku Czarna Woda i innych mniejszych rzeczkach. Na trasie turyści będą mieli okazję odpoczywać w tzw. miejscach obsługi rowerzystów. Dwie takie bazy wyposażone w wiaty, stojaki na rowery i toalety powstaną w Łącku i Jazowsku.
kladka2
W gminie ma powstać też inna trasa rowerowa między Łąckiem a Zagorzynem – w sumie to 3,3 km ścieżek.Pierwsze prace związane z budową tras rozpoczną się jeszcze przed wakacjami.

Posłuchaj relacji:

Maria Mółka