Diecezja: Wszystko o Synodzie w RDN i na rdn.pl

 

Radio RDN towarzyszy Synodowi Diecezji Tarnowskiej. Na naszej antenie ruszyły specjalne audycje. Można ich posłuchać w każdą sobotę po godzinie 16.00 a skrót emitowany jest w niedzielę przed godziną 12.

Chcemy informować o wydarzeniach tarnowskiego Kościoła – mówi prowadząca program Dorota Kunc. – Ten program to bardzo ciekawe rozmowy o zmianach w Kościele. Również o tym, w jakim kierunku powinien podążać. To są też wątpliwości i pytania naszych słuchaczy, na które będziemy chcieli odpowiedzieć. Nie braknie również polemiki w najbardziej istotnych sprawach, dotyczących Synodu – dodaje.

Informacje na temat przygotowań i prac V Synodu Diecezji Tarnowskiej można znaleźć w specjalnej zakładce SYNOD na stronie rdn.pl. – Postanowiliśmy utworzyć taką zakładkę, ponieważ obserwujemy duży wzrost oglądalności naszej strony internetowej. Chcemy to również wykorzystać do promocji i informacji mieszkańców, czym jest Synod, na czym polega i do czego nas przygotowuje. W zakładce znajdziemy informacje tworzone przez reporterów RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, a także  audycje, które są emitowane na antenie naszej rozgłośni – podkreśla Bartosz Chmielnik, z działu promocji radia RDN

Audycja, informująca o przygotowaniach do V Synodu Diecezji Tarnowskiej, emitowane są w każdą sobotę o godzinie 16.00. Natomiast jej skrótu można posłuchać w niedzielę przed godziną 12.00.

Posłuchaj Doroty Kunc:

Posłuchaj Bartosza Chmielnika:

Grzegorz Golec