Tarnów: Wyciągnęli psa z Wątoku – szukają właściciela

 

Kiedyś dzięki pomocy słuchaczy RDN odnaleźli swojego psa. Teraz to oni pomagają. Agata i Paweł z Tarnowa wyłowili z Wątoku małego czworonoga. Zwierzę dostrzegli w wodzie podczas spaceru.

Szliśmy wczoraj deptakiem koło Wątoku, kiedy przy Moście Zakochanych żona dostrzegła psa w wodzie – opowiada pan Paweł. – Ja próbowałem go wyciągnąć, niestety on się bał. W końcu wyszedł na taką niby wysepkę i wtedy udało nam się z drugim panem go wyjąć. Był mały i zziębnięty, musiał już dosyć długo tam siedzieć w tej wodzie. Szedł pod prąd, tak jakby się chciał wydostać, tylko że już nie miał siły – dodaje.

Spacerowicze wezwali na miejsce pracowników tarnowskiego Azylu, którzy zabrali psa do schroniska. Znalazcy nie tylko uratowali czworonoga, ale też chcą odnaleźć jego właściciela. – Był zadbany, więc pewnie do kogoś należał. Sami mamy dwa psy. Kiedyś jednego z nich ktoś nam porwał i wywiózł daleko poza Tarnów. Wtedy dzięki pomocy Państwa i Państwa słuchaczy udało się go odnaleźć. Może i tym razem tak będzie – dodaje pan Paweł.

Kundelek czeka na właściciela w tarnowskim Azylu. Trafił tam w niedzielę, 5 marca, wieczorem.

Posłuchaj:

Katarzyna Cygan