Nowy Sącz: Wielkopostny dzień skupienia Grup Modlitewnych Ojca Pio

 

Wielkopostny dzień skupienia dla członków Grup Modlitewnych Ojca Pio i jego czcicieli z naszej diecezji, odbędzie się w sobotę (4 marca), w Bazylice Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu.

Do udziału zaprasza ks. Andrzej Liszka, Diecezjalny Koordynator Grup Modlitwy o. Pio. – Zawsze wielkopostny dzień skupienia grup Ojca Pio jest na początku Wielkiego Postu. Wprowadza nas w jak najlepsze przeżywanie tego wyjątkowego okresu Roku Liturgicznego. Hasłem tegorocznego dnia są słowa Ojca Pio: „Wolałbym raczej być przebity ostrzem, niż sprawić komukolwiek przykrość”. To będzie motto i naszych rozważań, i naszej modlitwy. Słowa zaproszenia kieruję do wszystkich, również do tych, którzy w tych grupach nie są, a osoba tego świętego stygmatyka jest im bardzo bliska – dodaje ks. Liszka.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00. Mszy św. o 13.30 będzie przewodniczył biskup Leszek Leszkiewicz.

Dla uczestników bezpośrednio po Mszy świętej, modlitwę uwielbienia poprowadzą alumni Wyższego Seminarium Duchownego wraz z ojcem duchownym ks. Tomaszem Rapałą. Planowane zakończenie około godz. 16.00, błogosławieństwem lurdzkim.

Posłuchaj ks. Andrzeja Liszki:

Ewa Biedroń