Tarnów: Casting do Akademii Komiksu

 

W Tarnowie na chwilę przestanie wiać nudą. Fabryka przyszłości zaskakuje wszystkie dzieci i wychodzi z nowym pomysłem. Przygotowali Akademię Komiksu – miejsce, w którym młodzi będą mogli nauczyć się wszystkich potrzebnych trików, żeby stworzyć historię rysunkową od podstaw.

Będą przy tym korzystać z nowoczesnych sprzętów, które pomogą im w zdobyciu cyfrowego zawodu przyszłości. 10 marca będzie można spróbować swoich sił w castingu i dostać się na bezpłatny kurs. – To unikalna propozycja na naszym rynku zajęć pozalekcyjnych – mówi Grzegorz Foltak ze Stowarzyszenia Miasta w Internecie

-Ruszamy z pierwszą tego typu inicjatywą w Tarnowie. Odbędzie się casting dla dziewcząt i chłopców w wieku od 10 do 14 lat, którzy zostaną studentami Akademii Komiksu. Zapraszamy chętnych, ale w szczególności uzdolnionych plastycznie, do wysyłania swoich zgłoszeń do 6 marca na adres e-mail akademiakomiksu@fabryka przyszlosci.pl. Prosimy podać w zgłoszeniu imię, nazwisko, wiek oraz nazwę szkoły do której uczęszcza kandydat. Wśród młodzieży brakuje takich zdolności manualnych. Komputer ich nie rozwija, jedynie tablet graficzny może temu pomóc. Artyści prowadzący kurs, czyli Piotr Kukla i Krzysztof Kudrański, zadbają o to, żeby pobudzić tego typy zdolności – zachęca Grzegorz Foltak.

Więcej informacji: fabrykaprzyszlosci.pl

Posłuchaj Grzegorza Foltaka:

Marta Tarnowska