Nowy Sącz: Nie mylmy głodówki z postem

 –Mądre podejście do postu może pomóc naszemu organizmowi w regeneracji, a nawet w walce z różnymi schorzeniami. Jednak łatwo wpaść w skrajności, co staje się już niebezpieczne – przekonuje Katarzyna Wójs, sądecka fit dietetyk była gościem radia RDN Nowy Sącz.

Przy poście musimy zdawać sobie sprawę z tego, że są konsekwencje. Musimy naprawdę dobrze się do tego przygotować. Jeśli podejmujemy wyzwanie postu, to trzeba zacząć przygotowania 3 dni wcześniej. Przede wszystkim ograniczamy jedzenie mięsa. Błędem jest przejadanie się kilka dni przed postem, bo wtedy nasz organizm nie wie, co się dzieje – powiedziała w rozmowie z Alicją Stolarczyk.

Podczas postu, kiedy przechodzimy na inny sposób pobierania energii z naszego organizmu, bo to jest najistotniejsze – organizm zaczyna się tymi rzeczami interesować. Usuwa niepotrzebne złogi, zaczyna czyścić, zwyczajnie sam sobie radzi, ale trzeba pamiętać, że post jest dla ludzi zdrowych – dodaje dietetyczka.

Restrykcyjne przestrzeganie postu nie jest wskazane dla osób chorych. Dotyczy to takich chorób jak: cukrzyca, choroby nadnerczy czy niedoczynność tarczycy.

Posłuchaj Katarzyny Wójs:
Jolanta Frączek
 
Fot. freeimages