Tarnów: Trwają zapisy na warsztaty medialne z RDN

 

Sposoby szukania tematów, promocja lokalnych informacji i warsztaty pisania notatek prasowych – to tylko część zagadnień zbliżających się wielkimi krokami warsztatów medialnych w Tarnowie. W spotkaniu może wciąż udział każdy, kto chciałby w przyszłości zająć się dziennikarstwem.

Organizatorzy zachęcają przede wszystkim osoby, które chcą działać w ramach swoich parafii, na przykład przy tworzeniu informacji na strony internetowe. Wśród prowadzących zajęcia są także reporterzy RDN. Już teraz zapisanych jest ponad 50 osób, zostało jeszcze niecałe sto miejsc.

Chcemy pokazać podstawy warsztatu i ułatwić kontakt z mediami – mówi ks. Jan Bartoszek, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej. – Pierwszą rzeczą, którą chcemy przekazać uczestnikom to ważność informacji i czas przekazania jej do mediów. Zauważyliśmy wiele sytuacji, że osoby, które robią coś fajnego, coś wartego zaprezentowania na forum publicznym i chcą podzielić się tym w radiu, przysyłają to tydzień lub dwa po terminie i wtedy ta informacja nie jest newsem – dodaje ks. Bartoszek i zauważa, że przeszkolone osoby mogłyby pracować w ramach dziennikarstwa obywatelskiego.

Bardzo nam zależy na tym, aby wydobyć z parafii to, co się dobrego dzieje. I tym kanałem, który by to wydobywał mają być właśnie te osoby, które chcemy w ramach tych warsztatów przeszkolić – mówi asystent diecezjalny Akcji Katolickiej.

Warsztaty odbędą się w sobotę – 11 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Rozpoczęcie o godzinie 9.00. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 lutego w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie pod numerem telefonu 14 631 73 80 lub mailowo na adres e-mail wydzdusz1@diecezja.tarnow.pl. Koszt uczestnictwa to 20 złotych.

Organizatorami warsztatów są Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej we współpracy z Radiem RDN Małopolska oraz z tarnowskim Gościem Niedzielnym.

Posłuchaj ks. Jana Bartoszka:

Patrycja Wolnik