Tarnów: Zobacz, jak wygląda życie sióstr józefitek

 

Zgromadzenie Sióstr św. Józefa przeżywa Rok Powołaniowy. Jedną z inicjatyw będzie dzień otwartych drzwi. Tak ma być w domach zakonnych prowadzonych przez siostry, a w Tarnowie przy ulicy Mościckiego 34, taka okazja będzie 21 lutego od 9.00 do 17.00.

Będzie można zobaczyć także pewne miejsca objęte klauzurą oraz spotkać się z siostrami, które opowiedzą o swoim powołaniu oraz o pracy misyjnej. – Wiele osób nie wie jak wygląda życie i dzień w zakonie. Zapraszamy wszystkich chętnych – mówi józefitka s. Marcina Kapustka.

Będziemy się starać w każdym naszym domu otworzyć drzwi dla ludzi, którzy może nie mieli okazji, nigdy nie widzieli, jak siostry żyją, pracują, jak wygląda pokój siostry. Będziemy wtedy pewne miejsca udostępniać, miejsca również objęte klauzurą – dodaje.

Z okazji Roku Powołaniowego siostry organizować będą m.in. czuwania modlitewne, prelekcje, dni skupienia i spotkania z młodzieżą. Wysyłają też SMS-y z myślami swojego założyciela – św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

W tarnowskim domu prowincjalnym mieszka ok. 50 sióstr. Tarnowskie józefitki m.in. prowadzą przedszkole, organizują rekolekcje, pomagają bezdomnym i biednym. U sióstr józefitek jest także „Okno życia”. Zakonnice katechizują, opiekują się chorymi, prowadzą grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej, pracują w Caritasie i w Wyższym Seminarium Duchownym.

Zgromadzenie Sióstr św. Józefa liczy ok. 470 zakonnic w Polsce i na świecie. Siostry są obecne  w Niemczech, Republice Konga, Francji, Kamerunie, Gabonie, we Włoszech, Brazylii i na Ukrainie. Siostry m.in. pracują z dziećmi i młodzieżą, prowadzą dom dziecka, przedszkola, dom opieki dla starszych, a także chorych dzieci.

Posłuchaj s. Marciny Kapustki:

Ewa Biedroń

jozefitki_otwarte