Zacięta rywalizacja na torze w Zbylitowskiej Górze

 

Słońce i pogoda towarzyszyły kibicom i kierowcom, którzy rywalizowali na torze w Zbylitowskiej Górze. Krzysztof Kłusak i Jarosław Wełna najlepsi na torze Motodrom Tarnów. W klasie RWD zwycięża Patryk Strzesak.

Najlepszy czas przejazdów uzyskał rewelacyjny i doświadczony zawodnik z Brzeska Jarosław Wełna (208,33 sek). Tym samym Jarek wygrał kategorię OPEN i wykręcił najlepszy czas dnia 102,66 sek. Drugie miejsce przypadło Szczepanowi Krzywdziakowi, który zdobył kolejne cenne punkty do klasyfikacji generalnej zawodów. Na trzecim miejscu dzisiejszych zawodów uplasował się Jakub Karpiel.

Kategorię Junior zdominował Krzysztof Kłusak, kierowca z Tarnowa uzyskał najlepszy czas przejazdów w swojej kategorii (216,6 sek) i czwarty czas zawodów(107,24 sek). Dwukrotnie lepszy był tylko Jarosław Wełna i raz Patryk Strzesak, który zwyciężył w kategorii RWD. Drugie miejsce w klasyfikacji samochodów z tylnym napędem zajął Jakub Karpiel. Nie zawiódł również Kamil Turek, który uzyskał trzecią lokatę w klasie RWD.

W klasyfikacji JUNIOR bardzo dobry przejazd zaliczył Szymon Gawenda, który zajął drugie miejsce. Kierowca z Brzeska potwierdził, że należy do ścisłej czołówki, młodych, utalentowanych zawodników. Trzecie miejsce w Juniorze, przypadło zwycięzcy kategorii RWD, Patrykowi Strzesakowi. Z dobrej strony pokazał się również młodziutki Karol Duda, który z zawodów na zawody, przesuwa się w górę w klasyfikacji generalnej WJCR&R.

Nagrody i puchary zawodnikom, wręczył sześciokrotny Mistrz Europy w wyścigach górskich Grzegorz Duda i utytułowany kierowca rajdowy Robert Tulicki.

Wyniki oficjalne II Rundy Winter Junior Cup Rally & Race 2017.

Kategoria JUNIOR:

I miejsce Krzysztof Kłusak 100 pkt

II miejsce Szymon Gawenda 90 pkt

III miejsce Patryk Strzesak 80 pkt

IV miejsce Karol Duda 70 pkt

V miejsce Cezary Turek 60 pkt

VI miejsce Krzysztof Babicz Junior 50 pkt

VII miejsce Kacper Włoch NK

Kategoria OPEN:

I miejsce Jarosław Wełna 100 pkt

II miejsce Szczepan Krzywdziak 90 pkt

III miejsce Jakub Karpiel 80 pkt

IV miejsce Kamil Turek 70 pkt

V miejsce Wojciech Rędzina 60 pkt

VI miejsce Kamil Boda 50 pkt

VII miejsce Maciej Karpiel 40 pkt

VIII miejsce Dariusz Skowron 30 pkt

IX miejsce Krzysztof Babicz 20 pkt

X miejsce Bartosz Turek 10 pkt

Kategoria RWD

I miejsce Patryk Strzesak 100 pkt

II miejsce Jakub Karpiel 90 pkt

III miejsce Kamil Turek 80 pkt

IV miejsce Cezary Turek 70 pkt

V miejsce Maciej Karpiel 60 pkt

VI miejsce Krzysztof Babicz Junior 50 pkt

VII miejsce Krzysztof Babicz 40 pkt

VIII miejsce Bartosz Turek 30 pkt