Szczypiorniści z Tarnowa zdemolowali zespół z Zawadzkiego [ZDJĘCIA]

W pierwszej lidze mężczyzn zespół SPR PWSZ Tarnów podejmował na własnym parkiecie ekipę ASPR Zawadzkie. Zwycięstwo w tym spotkaniu dawało szanse na przesunięcie się w górę tabeli, porażka spowodowałaby miejsce w okolice strefy spadkowej.

Tarnowianie do tego pojedynku przystępowali bez kontuzjowanego Łukasza Szatki, dodatkowo w czasie rywalizacji urazu nabawił się Krzysztof Mogielnicki. Od pierwszych minut gospodarze objęli prowadzenie i powiększali je do 25 minuty. Wtedy to na tablicy wyników widniał rezultat 14:7. Mocne rozluźnienie i gapiostwo spowodowało, że gracze z Opolszczyzny trafili czterokrotnie nie tracąc bramki i na przerwę tarnowianie zeszli prowadząc 14:11. Po zmianie stron znów szybko do głosu doszli gospodarze, którzy dzięki skuteczności skrzydłowych szybko zdobywał większą przewagę. Goście razili nieskutecznością, a dodatkowo byli brutalni na parkiecie. Grając z przewaga tarnowianie zdobywali bramki z kontr. Ostatecznie wygrali 35:22 i przesunęli się na siódme miejsce w tabeli ligowej.
Grający w tarnowskiej bramce Dawid Ciochoń dobrze rozpracował rywala i odbił kilka ważnych piłek

Najskuteczniejszy w drużynie tarnowskiej Kamil Drobiecki uważa, że gdy trener stawia na niego, to odwdzięcza się dobrą grą i skutecznością

-Wreszcie zawodnicy zagrali poprawnie w kilku elementach gry – podsumował spotkanie trener tarnowian Ryszard Tabor

Bramki dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Drobiecki 8, Kowalik 7, Wajda 6, Jawuła i Sanek po 3, Nowak i Niemiec po 2 oraz Dutka, Misiewicz i Mogielnicki po 1.
Za tydzień tarnowianie wyjeżdżają do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zmierzą się z miejscową Ostrovią.

W drugiej lidze mężczyzn cenne zwycięstwo na swoim koncie zapisali szczypiorniści MOSiR-u Bochnia. Podopieczni trenera Marcina Bożka wygrali w Przeworsku z miejscowym Orłem 31:21. Bramki w tym spotkaniu dla szczypiornistów z miasta soli zdobyli: Imiołek 8, Urbanowicz 4, Bujak, Zubik, Janas i Dobrzański po 3, Gabiga i Pamuła po 2 oraz Stopczyński, Jewiarz i Orzechowski po 1.
W tabeli bochnianie zajmują drugie miejsce, ustępując o punkt drużynie Viretu Zawiercie. To właśnie ekipa ze Śląska będzie kolejnym rywalem graczy trenera Marcina Bożka. To spotkanie rozegrane zostanie we wtorek 7 marca o godzinie 19. Trzy dni wcześniej bochnianie zagrają w Katowicach z miejscową Glorią.