Tarnów/Wola Rzędzińska: Nie będzie kompromisu w sprawie wschodniej obwodnicy

 

Prezydent Roman Ciepiela nie akceptuje propozycji wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła, który chce, by sporne obejście miasta poprowadzić inaczej niż ustalono. – To szkodliwe działanie, które niweczy szanse na tę inwestycję – mówi w rozmowie z RDN Małopolska, szef tarnowskiego samorządu.

– Pan wójt zgłasza jakąś propozycję, nie wiadomo zresztą jaką, co oznacza zrujnowanie dotychczasowej pracy. To jest nieodpowiedzialne i to może oznaczać, że Minister Infrastruktury uzna, że gmina Tarnów stoi na przeszkodzie budowy tej ważnej drogi nie tylko dla Tarnowa, nie tylko dla gminy Tarnów, ale i wielu gmin regionu tarnowskiego – dodaje.

Przypomnijmy, jeszcze w styczniu ma być wydana decyzja środowiskowa w sprawie budowy wschodniej obwodnicy Tarnowa. Możliwe jednak, że do budowy drogi nie dojdzie, bo została ona oprotestowana przez mieszkańców Woli Rzędzińskiej. Jak informowaliśmy, wójt proponuje teraz, by zmienić przebieg trasy. Jego zdaniem powinna ona w 60 procentach przebiegać przez teren Woli Rzędzińskiej, a w 40 procentach przez Tarnów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zajęła jeszcze stanowiska w tej sprawie.

Posłuchaj Romana Ciepieli:

Dorota Kunc