Tarnów/Wola Rzędzińska: Gmina oczekuje od miasta kompromisu w sprawie wschodniej obwodnicy [WIDEO]

 

Wójt Grzegorz Kozioł, który był gościem porannego programu Słowo za słowo uważa, że wyciągnął rękę do prezydenta, by, mimo sprzeciwu mieszkańców Woli Rzędzińskiej, uratować tę inwestycję. Oficjalne pismo z proponowanym, nowym, przebiegiem spornej drogi, wysłał do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zdaniem wójta, trasa jest do zaakceptowania jeżeli ominie zabudowania i zostanie przeniesiona na tereny niezamieszkałe.

– Kompromis polega na tym, że każda ze stron musi ustąpić. Nadal uważam, że obwodnica powinna przebiegać przez gminę Tarnów, przez Wolę Rzędzinską – od północy jest 60 ha terenów niezabudowanych, przeznaczonych pod inwestycje i tam może ona przebiegać. Natomiast na południe, gdy zbliża się do domostw, powinna zmienić trasę, według pierwszej wersji, która była – w granicach administracyjnych miasta Tarnowa – dodaje.

Grzegorz Koziol

Mieszkańcy Woli Rzędzińskiej konsekwentnie nie chcą by wschodnia obwodnica Tarnowa przebiegała pod ich oknami. Wielokrotnie protestowali i wyrażali swoje negatywne zdanie na ten temat podczas konsultacji społecznych. Są pełni obaw, bo w najbliższym czasie ma zostać wydana decyzja środowiskowa, która da zielone światło na powstanie drogi. Ten konflikt interesów trzeba ugasić – powiedzieli reporterowi RDN mieszkańcy Woli Rzędzińskiej. – Jest konflikt interesów, mieszkańcom ta planowana droga przeszkadza. Chodzi o to, żeby zrobili tam, gdzie nie ma budynków, które trzeba wyburzać – przekonują

Wójt Grzegorz Kozioł wylicza, że zgodnie z jego propozycją, wschodnia obwodnica Tarnowa, w 60 procentach przebiegałaby przez teren Woli Rzędzińskiej, a w 40 procentach przez Tarnów. Przypomnijmy, zaakceptowany dwa lata temu przebieg drogi oprotestowali mieszkańcy sąsiadującej z Tarnowem miejscowości. Wójt przychylił się do woli mieszkańców i wycofał z wcześniejszych uzgodnień. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że władze miasta nie akceptują propozycji kompromisowej gminy Tarnów. Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj Grzegorza Kozioła:

Posłuchaj mieszkańców Woli Rzędzińskiej:

 

zobacz także: 

Dorota Kunc/Grzegorz Golec