Nowy Sącz: Komentarze przed posiedzeniem sejmu

 

Platforma Obywatelska nie blokuje już mównicy marszałka sejmu, ale nie wykluczone, że protest części opozycji będzie kontynuowany. Jesteśmy tuż po rozmowie z jednym z posłów PO, który jest w Warszawie i uważa, że nie zanosi się na zgodę między skłóconymi partiami.

Zdaniem Andrzeja Czerwińskiego z okręgu nowosądeckiego wskazuje na to choćby sprawa związana z dostępem mediów do sal sejmowych. – To jest na pewnej drodze do rozwiązania, ale dziennikarze nie zostali wpuszczeni na tzw. galerii i nie mają jak obserwować obrad sejmu. Wszystko się rozbija o słowa, ale to przecież po czynach ocenia się jedną czy drugą stronę – twierdzi poseł PO.

Przypomnijmy, że marszałek senatu Stanisław Karczewski zapowiedział wcześniej, że Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się ze zmian związanych z pracą dziennikarzy w sejmie i senacie.

Jeśli chodzi o pozostałe żądania opozycji, to może ona liczyć na głosowanie tylko części poprawek do budżetu – informuje Józef Leśniak, poseł PiS. – Prawo i Sprawiedliwość wyraziło chęć rozpatrzenia poprawek zgłoszonych przez senatorów, nie wszystkich, ale tylko części z nich. Chodzi o te związane z poprawą warunków bytowych Polaków i te, które marszałek senatu uznał za zasadne – dodaje.

Posiedzenie sejmu miało się zacząć o godzinie 12.00, wciąż jednak do niego nie doszło. Decyzja, czy w ogóle obrady się odbędą, ma zapaść około 13.00.

Posłuchaj Andrzeja Czerwińskiego, posła PO:

Posłuchaj Józefa Leśniaka, posła PiS:

Jakub Węgrzyn