Gmina Chełmiec: Sieroty ze Świniarska zostaną z rodziną

Wiemy już, kto będzie się opiekował trójką dzieci ze Świniarska, które w czwartek straciły rodziców w wypadku samochodowym na DK 75 w Kurowie. Zapadł już wyrok sądu. Osierocone rodzeństwo pozostanie z rodziną swojego zmarłego ojca.

Będą mieszkać w Paszynie. Był też pomysł, żeby zostały w Świniarsku, zorganizowaliśmy nawet opiekunkę, ale sąd zdecydował inaczej. To też dobry wybór, bo tam jest pełna rodzina z dziećmi – powiedział w porannym programie RDN Nowy Sącz Bernard Stawiarski, wójt gminy Chełmiec.

Dzieci dalej będą miały pomoc psychologa, ale też wsparcie finansowe od gminy. Dziś (11.01) odbędzie się pogrzeb młodego małżeństwa, które zginęło w wypadku w Kurowie. Przypomnijmy, samochód osobowy zderzył się tam w czwartek z autobusem.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura rejonowa. – W ramach wstępnych czynności, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego – tłumaczy prokurator rejonowy Jarosław Łukacz – Zabezpieczono pojazdy do wykonania badań odnośnie ich  stanu technicznego. Została także zlecona sekcja zwłok, która została wykonana przez Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie i w tej chwili czekamy na wyniki tej sekcji – dodaje.

Posłuchaj wójta Bernarda Stawiarskiego:

Posłuchaj prokuratora Jarosława Łukacza:

Krzysztof Niedzielan, Tomasz Bryndal