RDN: Dodatkowa pomoc w związku z Rokiem św. Brata Alberta

 

Radiowe Dzieło Miłosierdzia poszerza zakres pomocy. Prócz artykułów żywnościowych, które za bony otrzymują potrzebujący, codziennie trafia też do nich świeży chleb. Akcja prowadzona jest w związku z trwającym Rokiem Świętego Brata Alberta.

Chcemy w ten sposób dodatkowo włączyć się w pomoc potrzebującym – podkreśla ks. Krzysztof Orzeł, wicedyrektor RDN Małopolska. – Każdemu, kto zgłosi się z bonem do naszego sklepu, zawsze jako taki specjalny bonus od naszego radia ofiarujemy chleb. To dzięki życzliwości jednej z piekarni naszego regionu. Jest Rok Świętego Brata Alberta. Myślę, że te słowa: „abyśmy byli wszyscy dobrzy jak chleb” mają odzwierciedlenie w Radiowym Dziele Miłosierdzia – dodaje Krzysztof Orzeł.

Sklep Radiowe Dzieło Miłosierdzia znajduje się w Tarnowie przy ulicy Urszulańskiej 9. Codziennie placówkę odwiedzają osoby potrzebujące z miasta oraz z okolic. Przed świętami Bożego Narodzenia przeżywał prawdziwe oblężenie. Mieszkańcy, którzy dysponowali bonami, prócz artykułów żywnościowych otrzymywali też podarki od radia. RDM nawiązało też stałą współpracę z Parafią Miłosierdzia Bożego w Tarnowie.

Posłuchaj ks. Krzysztofa Orła:

 Grzegorz Golec