Krynica: Mniej gwiazd w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury

 

W te ferie w Krynicy odbędzie się o połowę mniej imprez niż do tej pory. Chodzi tu o zimowy cykl Krynica Źródłem Kultury. Festiwal do tej pory przyciągnął do uzdrowiska takie gwiazdy jak Dawida Podsiadło, Kaliber 44, całą rodzinę Cugowskich, Lemona, Kayah czy Eneja. W tym roku mimo mniejszej ilości wydarzeń impreza ma się wyróżniać. Organizatorzy mówią m.in. o 3 godzinnym koncercie KULTu. Po raz pierwszy w pijalni wystąpi kabaret Paranienormalni. Dodatkowo w Krynicy swój jubileuszowy 30 rok twórczości ma rozpocząć Ira.

Festiwal Krynica Źródłem Kultury stał się już flagową imprezą w uzdrowisku. Jedni poszukują tutaj niezapomnianych głosów, a inni dobrego humoru. W tym roku na turystów i mieszkańców czeka tylko 9, a do tego 3 występy kabaretów. Sporo powtórek. Po raz kolejny wystąpi m.in. Lady Pank, Happysad, Enej czy Hey. Na scenie pojawi się też Kult, Perfekt, Dżem, Ira czy przedstawicielka młodego pokolenia Sylwia Grzeszczak. W śród kabaretów: Ani mru mru, Pranienormalni i Kabaret Skeczów Męczących. – Nowością będą supporty – zapowiada jeden z organizatorów Jan Malski – Występy młodych artystów poprzedzające duże marki. Będą wspierać występy gwiazd, przygotowywać na nie i pokazywać swoje możliwości.

W kuluarach mówi się że lista gwiazd jest dużo krótsza dlatego że czas na jej przygotowanie się zmniejszył. Powodem miała być niestabilna sytuacja na fotelu prezesa uzdrowiska Krynica- Żegiestów. Mówiło się nawet, że festiwal może się nie odbyć. Jednak nowy szef spółki która organizuje wydarzenie, Grzegorz Biedroń jest przekonany że cykl Krynica Źródłem Kultury stał się już produktem flagowym uzdrowiska. – Jeżeli ten cykl wypadnie dobrze to będziemy myśleć o tym jak jeszcze poszerzyć i uatrakcyjnić tą ofertę. Krynica ma prawie zupełnie nie ograniczone możliwości jeśli chodzi o przyjmowanie turystów.

Pierwsze imprezy w tym roku startują już w przyszły czwartek. Szczegóły znajdziecie tutaj: http://krynicazrodlemkultury.pl/

Posłuchaj:

Maria Mółka